Pirmdiena, 13.maijs

redeem Ira, Iraīda, Irēna, Irina

arrow_downwardVeselība

Vislabāk ir atteikties no pārtikas produktiem ar augstu sāls saturu, piemēram, kinoteātra popkorna un frī kartupeļiem, taču ir jāuzmanās no vairākiem pārtikas produktiem, kas ir bagāti ar sāli.
7.mai Monika Sila
Arī šogad kompensējamo zāļu budžetā ir prognozējams finansējuma deficīts, ko Veselības ministrija plānojusi dzēst ar naudas pārdali. Šāda situācija veidojas katru gadu, jo gada sākumā piešķirtais finansējums kompensējamām zālēm pēdējos gados nekad nav bijis atbilstošs reālajām pacientu vajadzībām.
7.mai Inga Paparde
Šā gada pirmajā ceturksnī pie Latvijas iedzīvotājiem caur aptiekām un ārstniecības iestādēm ir nonākuši nedaudz vairāk nekā 7,5 miljoni zāļu iepakojumu, kuru autentiskums un drošums pārbaudīts zāļu verifikācijas sistēmā, kas ir par 4% vairāk nekā 2023.gada pirmajā ceturksnī, liecina Latvijas Zāļu verifikācijas organizācijas (LZVO) apkopotie dati.
6.mai Ziņu aģentūra LETA
Piektdien publicēts pētījums žurnālā „Science Advances”, kas liecina, ka gāzes plīts un propāna ierīču izmantošana mājās palielina slāpekļa dioksīda (NO2) koncentrāciju līdz 75% no Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem par drošu līmeni sabiedrības veselībai.
6.mai Portāls nra.lv
Sociālo tīklu satura veidotāja, aktīva dzīvesveida entuziaste un divu bērnu mamma Kristīne Beitika, jau ceturto gadu pēc kārtas aicina ikvienu pieņemt #kustiesvairākjūtieslabāk izaicinājumu un maijā noiet vismaz 10 000 soļu dienā vai 50 000 soļu nedēļā.
6.mai Kristīne Beitika
Pētnieki apgalvo, ka laikā no 2022. līdz 2023. gadam masalu gadījumu skaits visā pasaulē ir gandrīz dubultojies, radot izaicinājumu daudzās valstīs sasniegt un saglabāt slimības likvidēšanas statusu.
6.mai Portāls nra.lv
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas Latvijas Universitātes pētnieks Klāvs Ēvelis. Viņš pēta, vai un kā sportošana ietekmē smadzenes. Izrādās, ka izmērīt izmaiņas smadzenēs var arī siekalu palīdzību.
6.mai Portāls nra.lv
Mēs dzīvojam laikā, kad stress piezogas ik uz soļa. Nesaskaņas ģimenē, problēmas darbā, aizvainoti draugi, kas neļauj vaļu savām emocijām, bet gan tās apspiež, par līdz galam neizrunātam lietām, pat automašīna, kas pēkšņi nonākusi servisā, un citi dzīves apstākļi, kas negaidīti liek pārdzīvot.
5.mai Lauma Ozola
Raidījumā "Nra.lv sarunas" viesojas kardiologs Roberts Feders.
4.mai Portāls nra.lv
Pikniki pie dabas ir viena no iecienītākajām laika pavadīšanas aktivitātēm siltajās un saulainajās dienās, taču, lai pie dabas pavadītais laiks neradītu apgrūtinājumus vai veselības problēmas, ir jāatceras gan par aizsardzību no saules stariem un insektiem, gan pārtikas drošību, gatavojot dabā.
3.mai SADARBĪBAS PROJEKTS
Pēc garās ziemas sejas āda ir manāmi sagurusi, tāpēc ir svarīgi to pabarot. Ko darīt un kādas ir procedūras, lai āda izskatītos starojoša, padomos dalās ārste dermatoloģe Lauma Valeine.
3.mai Lauma Ozola
Par saules aizsardzības nozīmīgumu veselas un skaistas ādas saglabāšanā ārsti un skaistumkopšanas speciālisti atgādina ik pavasari.
3.mai Rita Erdmane, make-up speciāliste, stiliste
Lēmums šogad kompensējamo medikamentu sarakstā neiekļaut medikamentus jaunu reto slimību diagnožu ārstēšanai, nozīmē, ka daudziem pacientiem tiks atņemta vienīgā iespēja uzsākt valsts apmaksātu ārstēšanos, Neatkarīgajai norāda Reto slimību alianses pārstāve Ieva Plūme.
3.mai Inga Paparde
Pulkstenis ir 15:00, un motivācija strādāt mazinās — neatkarīgi no tā, vai veicat fiziskus darbus vai esat pie sava biroja galda. Pēcpusdienas var būt izaicinošas, taču ķeršanās pie cukura un saldumiem nav labākā izvēle.
2.mai Monika Sila
Vai kādreiz ir bijusi sajūta, ka dusmas plūst cauri vēnām? Saskaņā ar jaunu pētījumu, tas nav pārāk tālu no patiesības.
2.mai Portāls nra.lv
Vai zināji, ka mutes skalojamais līdzeklis ir vērtīgs palīgs zobu veselībai, jo rūpējas arī par smaganām un mutes dobuma veselību?
2.mai Lauma Ozola
Tēja ir otrs populārākais dzēriens pasaulē pēc ūdens. Un kafija daudziem no mums ir labākais, kā vienkārši pamosties un pavadīt dienu. Bet, ja meklējat siltu (vai ledus aukstu) dzērienu, kas būtu labs un derētu arī veselībai, ko izvēlēties?
2.mai Deizija Estere Markusa
Ilgmūžības eksperti ir identificējuši 8 sliktos ieradumus, kas liek ātrāk novecot. Viena no galvenajām novecošanas pazīmēm ir šūnu bojājumu uzkrāšanās, kas izraisa orgānu darbības traucējumus un galu galā nāvi.
1.mai Marta Magone
Latvijā pirmā krimināllieta par personas apzinātu inficēšanu ar HIV nebūt nav noslēgusies, lai gan nesen dzirdējām par tiesas piemēroto sodu. “360TV ZIŅneši” pētīja, cik piņķerīga izvērtās taisnas tiesas, soda prasīšana par sievietes apzinātu inficēšanu ar HIV tikai tādēļ, ka partneris nevēlējās šķirties.
30.apr Portāls nra.lv
“AstraZeneca” ir atzinusi, ka tās Covid-19 vakcīna var izraisīt retu, bet nāvējošu asins recēšanu, tādējādi saskaņā ar tiesas dokumentiem farmācijas uzņēmums var tikt pakļauts prasībām, ko iesnieguši to cilvēku tuvinieki, kuri cietuši no vakcīnas blakusefektiem vai gājuši bojā tās lietošanas rezultātā, atsaucoties uz "The Telegraph", vēsta "puaro.lv".
30.apr Portāls nra.lv
Valdība šodien iepazinās ar Veselības ministrijas (VM) informatīvo ziņojumu par slimnīcu tīkla reformēšanu, kas 2024. gadā un turpmākajos divus gadus paredz veikt pasākumus, kas būšot vērsti uz "ārstniecības procesu kvalitātes pārraudzību un efektīvu slimnīcu tīkla pārvaldību".
30.apr Ziņu aģentūra LETA
Arvien lielāku popularitāti iegūst “pašaprūpes” tendence. Tas nav pārsteidzoši – lielā darba slodze un pastāvīgais stress, ar ko saskaras mūsdienu cilvēki, prasa efektīvus veidus, kā uzlabot dzīves kvalitāti, iegūt pārliecību un papildināt savus fiziskos un emocionālos resursus.
30.apr Deizija Estere Markusa