Svētdiena, 12.maijs

redeem Ina, Ināra, Inārs, Valija

arrow_right_alt Pasaulē

Opija ražošana Āzijas dienvidaustrumos sasniegusi rekordaugstu apmēru

© Scanpix

Opija ražošanas apjomi Dienvidaustrumāzijā kopš 2006.gada palielinājušies trīs reizes, pirmdien vēstīts ANO Narkotiku un noziegumu apkarošanas biroja (UNDOC) ziņojumā.

Tajā norādīts, ka reģiona līdere opija ražošanā vēl joprojām ir Mjanma, kas pasaules mērogā ierindojas otrajā vietā aiz Afganistānas.

Āzijas dienvidaustrumos visvairāk opija saražo Mjanma un Laosa, kopā novācot aptuveni 762 tonnas, no kā, izmantojot nelegāli ievestas ķimikālijas, tiek saražotas 76 tonnas heroīna, kas pēc tam tiek nelegāli izvests no valsts.

"Šī divvirziena tirdzniecība, Zelta trijstūrī ievedot ķimikālijas un izvedot heroīnu, ir ievērojams šķērslis stabilitātei un likuma varai," norādīja UNDOC reģionālais pārstāvis Džeremijs Duglass.

2014.gadā Mjanmā un Laosā opija magoņu audzēšanai izmantoti 63 800 hektāri zemes, kas ir par nepilniem 3000 hektāru vairāk nekā pērn.

Mjanmas provincē Šanā vien atrodas 89% no visām magoņu audzēšanas platībām Zelta trijstūrī - vietā, kur kopā saiet Mjanmas, Laosas un Taizemes robežas.

Lai izvairītos no nabadzības, lauksaimniekiem nav bijušas citas alternatīvas kā vien magoņu audzēšana, uzsvēra UNDOC Laosas pārstāvis.

Viņš norāda, ka "opija audzētāji nav slikti cilvēki. Viņi ir nabadzīgi cilvēki, kam trūkst pārtikas un kas parasti dzīvo tālu no centra un tirgus, kur viņi varētu pārdod citus produktus. Viņiem ir nepieciešamas alternatīvas magoņu audzēšanai".